Wydarzenia

EKO PLAC ZABAW - ZERO WASTE W GALERII ECHO

18.05 - 15.06.2024

Czy dziecięcy plac zabaw może być ekologiczny? Oczywiście! W naszym centrum powstał pierwszy w regionie „Eko Plac Zabaw - Zero Waste”. Plac to miejsce stworzone dla dzieci i przy udziale dzieci. Klienci będą mogli z niego korzystać od 18 maja do 15 czerwca. Projekt został zrealizowany we współpracy z Fundacją Energia dla Środowiska, Gabinetem Integracji Sensorycznej oraz Projektem Zieleń.

POBAWMY SIĘ W EKO

Inicjatywa „Eko placu zabaw” udowadnia, że świetna zabawa może iść w parze z nauką o ochronie środowiska. Pierwszym krokiem w projekcie tworzenia Eko placu zabaw była kwietniowa zbiórka materiałów, które będą tworzyły przestrzeń do zabaw dla dzieci, oczywiście w ekologicznym wydaniu. Nakrętki, puszki konserwowe czy akcesoria kuchenne zamienią się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w strefę muzyczną, ściankę sensoryczną czy zabawkowy samochód z recyklingu.

TO NIE JEST ZWYKŁY PLAC ZABAW

I mamy na to dowody! To, że został wykonany z recyklingowych materiałów, to tylko jeden z atutów. O jego wyjątkowości świadczy również fakt, że do jego stworzenia zostali zaangażowani specjaliści, dzięki którym plac pod wieloma względami odpowiada na potrzeby najmłodszych. Plac zabaw zapewnia bowiem różnorodne doznania sensoryczne, angażuje zmysły, pobudza kreatywność oraz daje przestrzeń na swobodną aktywność fizyczną. To miejsce, które łączy naukę z zabawą.

Na najmłodszych odwiedzających Galerię Echo czekać będą:

- strefa muzyczna,
- ścianka sensoryczna,
- ścianka manipulacyjna,
- gra w Klasy,
- samochód z recyklingu,
- strefa zabawek stworzonych z opon.
- gra „Rzut do celu”,
- ekologiczna kuchnia.

Eko Plac Zabaw - Zero Waste będzie działał od 18 maja do 15 czerwca na poziomie -1, w okolicy takich sklepów jak Rossmann czy Wojas, w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp jest bezpłatny.

Po zakończeniu akcji zostanie przekazany do Przedszkola nr 32 w Kielcach, którzy w naszej zbiórce przekazali największą liczbę materiałów wymienionych w liście produktów, które posłużyły do budowy tego innowacyjnego miejsca zabaw. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków, ich rodziców i wsparciu ze strony społeczności lokalnej, ten ekologiczny plac zabaw nie tylko dostarcza dzieciom radości i zabawy, ale także promuje świadomość ekologiczną i troskę o otoczenie.

 

Partnerzy

Organizacja Ekologiczna

Fundacja Energia Dla Środowiska

Celem Fundacji jest przede wszystkim propagowanie i rozwój zrównoważonej energetyki, która wykorzystuje źródła odnawialne, w tym energię słoneczną. Oczywiście filozofia Zero Waste nie jest im obca. Chętnie wspierają inicjatywy takie jak nasz projekt.

OPINIA:

Ekologiczny plac zabaw dla dzieci to strzał w dziesiątkę! Świetna zabawa połączona z nauką o ochronie środowiska - co może być lepszego? Dzieci mogą bezpiecznie bawić się na placu wykonanym z naturalnych materiałów, ucząc się jednocześnie, jak dbać o naszą planetę. To inspirujące miejsce, które pokazuje, że ekologia może być częścią codziennego życia, nawet podczas zabawy. Takie inicjatywy pokazują, że dbanie o planetę może być przyjemne i dostępne dla każdego.

 

 

 

Architekt Krajobrazu

Projekt Zieleń

Projekt Zieleń zajmuje się kompleksowym projektowaniem z zakresu architektury krajobrazu.

 

 

Integracja Sensoryczna

Gabinet Integracji Sensorycznej – Małgorzata Litwińczuk

Pani Małgorzata Litwińczuk jest Magistrem Fizjoterapii. Pracuje w zawodzie od 9 lat, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Na co dzień pracuje z pacjentami ortopedycznymi, wspiera młodych sportowców w dążeniu do realizacji marzeń a także spełnia się w roli terapeuty integracji sensorycznej.

OPINIA:

Prawidłowy rozwój dzieci opiera się na nieustannej potrzebie stymulacji zmysłów oraz zaspokajaniu dziecięcej ciekawości. Ekologiczny Plac Zabaw to wyjątkowe połączenie edukacji z terapią. Świetny sposób na funkcjonalne wykorzystanie zużytych materiałów oraz ich wszechstronne użycie. Dzieci w przyjemny sposób spędzają czas, działając na wielozmysłowy rozwój podczas swobodnej aktywności. Ekologiczny Plac Zabaw to połączenie nauki i stymulacji przez zabawę. To możliwość kreatywnego rozwoju w zabawie i zwiększania świadomości o ekologii już od najmłodszych lat. Pomaga to kształtować dobre dla zdrowia nawyki, zarówno te ruchowe, jak i środowiskowe. Niepowtarzalność i wyjątkowość to cechy, które dobrze opisują dostępny na Placu sprzęt, rzadko kiedy można spotkać drugi taki sam plac, co jest również dodatkowym czynnikiem pobudzającym dziecięcą ciekawość oraz stanowiącym o atrakcyjności miejsca. Umożliwia to rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci, przydatnej w dziecięcych zabawach oraz dalszym życiu. Różnorodność wykorzystanego sprzętu zapewni naszym pociechom wiele atrakcji oraz możliwości rozwoju psychoruchowego. Drugie życie sprzętu, mnóstwo radości dla dzieci oceniam jako niezwykle trafiony pomysł. Oby więcej takich realizacji w naszym mieście!

 

 
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas