Wydarzenia

Malowana Niedziela

17.12 - 17.12.2023, 13:00

To już tradycja że przed świętami Bożego Narodzenia, zaproszeni goście z Kielc i regionu - gwiazdy, politycy, artyści i sportowcy gromadzą się w Galerii Echo, aby wspólnie wspomóc szczytną inicjatywę. W niedzielę 17 grudnia w godzinach 13-17 spotkamy się po raz kolejny by pomóc w słusznej sprawie.

Akcja organizowana przez Galerię Echo oraz redakcję Echa Dnia w Kielcach po raz kolejny ma na celu wywołanie uśmiechu na dziecięcych buziach. W ubiegłym roku udało się zebrać 27 120 zł. W tym roku dochód z licytacji trafi do Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach oraz Wojtusia Walla podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko.

 

Wojtuś to dziewięcioletni chłopiec pełen siły i determinacji. Jego codzienność to walka z obniżonym napięciem mięśniowym, wadą wzroku, niedoczynnością tarczycy, problemami laryngologicznymi, a także częstymi chorobami, które zmuszają go do częstych wizyt w szpitalu. Mimo tych trudności, Wojtek jest niezwykle zaangażowany w terapie, regularnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutów, logopedów i psychologów. Jego otoczenie dostrzega, jak ogromne znaczenie mają dla niego terapie indywidualne, które pozwalają mu rozwijać się i przeciwdziałać negatywnym skutkom chorób. Niestety w terapiach grupowych Wojtek czasem zamyka się i wycofuje. Dlatego środki finansowe są niezwykle istotne - mogą posłużyć poprawie jego zdrowia poprzez umożliwienie dostępu do terapii indywidualnych i turnusów, które stanowią klucz do jego dalszego rozwoju. Pomóżmy Wojtkowi pokonać przeciwności losu i zapewnić mu szansę na lepsze jutro.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU) a następnie z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) funkcjonuje już od ponad czterech dekad. Wspiera dzieci oraz całe rodziny w budowaniu świadomości możliwości oraz praw dla swoich dzieci. Prowadzi m.in. środek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Marii Majewskiej w Kielcach, przeznaczony dla dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim z dysfunkcją narządu ruchu w wieku od 3 do 25 lat.

 

 

 

 
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas