Wydarzenia

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Echo!

26.11 - 26.11.2022, 10:00 - 17:00

26 listopada możesz dołączyć do bazy dawców szpiku i uratować komuś życie! Fundacja DKMS organizuje Dzień Dawców Szpiku w Galerii Echo, podczas których będziesz mógł zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą szpiku lub komórek macierzystych.

Zapraszamy do punktu DKMS w Galerii Echo na poziomie 0 w pobliżu sklepu Ziaja w godzinach 10:00 - 17:00.

W Polsce co 40 minuta, a na świecie co 27 sek. ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Zarejestruj się jako potencjalny dawca! Znalezienie idealnie dopasowanego genetycznie dawcy jest bardzo trudne – obecnie w polskim rejestrze znajduje się ponad 1 800 000 osób. Dołączając do bazy zwiększasz szanse pacjentów na odzyskanie zdrowia.

W akcji może wziąć udział każda zdrowa osoba pomiędzy 18, a 55 rokiem życia. Po wstępnym wywiadzie medycznym, uzupełniany jest formularz z danymi osobowymi i kontaktowymi. Następnie pobierany jest wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Cały proces jest nieinwazyjny i zajmuje niecałe 10 minut. Aby zgłosić swój akces do bazy należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

I Ty możesz uratować komuś życie! Zostań potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych!

To nic nie boli! Pobranie szpiku nie ma nic wspólnego z kręgosłupem. Aby się zarejestrować jako dawca, wystarczy wypełnić formularz oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Całość zajmie niecałe 10 minut.

Zapraszamy do punktu DKMS w Galerii Echo!


Powrót
Oceń nas