Wydarzenia

Ogólnopolski Dzień Marzeń

21.05 - 21.05.2022, 12:00 - 16:00

W sobotę, 21 maja 2022 roku, kielecki oddział Fundacji Mam Marzenie z radością zaprasza  do wspólnego celebrowania kolejnej edycji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Celem tejże akcji jest podkreślenie ważności  profilaktyki zdrowotnej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Dobra kondycja zdrowotna to, coś, o co warto dbać, by cieszyć się swoimi marzeniami w pełni. W tę szczególną akcję pragniemy zaangażować jak największe grono uczestników! Bądźmy razem w Galerii Echo w Kielcach przy scenie,  między 12 a 16. Ciebie też nie może tam zabraknąć!

Ogólnopolski Dzień Marzeń to radosna i pełna energii akcja, która w Kielcach z roku na rok zyskuje nowych Odbiorców, uwrażliwia na stan zdrowotny i pokazuje, jak wielka jest siła marzeń. Tym razem spotykamy się w wiosennej aurze, dlatego postanowiliśmy zaprosić wszystkich do przejścia tanecznym krokiem przez sferę marzeń.

Wyposażyliśmy się w moc  atrakcji o charakterze ruchowym. Będzie zatem wesoło, sportowo, bajkowo i  - przede wszystkim zdrowo!  Akcja wystartuje tanecznym krokiem, zapraszając na:

  • pokaz tańca w wykonaniu młodych artystek, a następnie- przyspieszony kurs tańca. Wakacje już za krótką chwilę, więc warto postawić na trening przypominający podstawy,
  • o godz.14.00 przeniesiemy się w nieco bajkowy wymiar, spotykając się ze Spider-Manem i innymi postaciami. Może komuś uda się poznać swojego idola osobiście?
  • między godz. 14 a 15   zachęcamy do obejrzenia pokazu JUDO. Połączenie metody samoobrony, treningu i sztuki walki to wyjątkowa alternatywa dla osób, które nie lubią nudy. Może będzie to dla Ciebie pierwsze spotkanie z tą dyscypliną, które zaowocuje rozwinięciem nowej pasji? Nigdy nie mów nigdy!
  • przez cały czas trwania akcji zachęcamy do zapoznania się ze specjalną broszurą informacyjną, która przedstawia pierwsze sygnały pojawienia się choroby nowotworowej. Warto być świadomym i czujnym!

Ogólnopolski Dzień Marzeń to wyjątkowa data, która musi być wymarzona - z tego powodu zawsze staramy się nadać jej nutkę bajkowości i pozwalamy sobie pobujać w obłokach. Nie zapominamy jednak o wartościach merytorycznych- zdrowie to najcenniejszy skarb, jaki posiadamy. Poznając i urzeczywistniając marzenia naszych Podopiecznych, wiemy, jak duże znaczenie ma dla nich każda chwila spędzona poza szpitalnym murem. Dniem Marzeń chcemy uzmysłowić, jak wielu dzieciom trudno jest sięgnąć po najskrytsze marzenie, gdy zdrowie staje na przeszkodzie. Dlatego też nieodłącznym elementem naszej akcji jest szerzenie profilaktyki antyrakowej.

W ramach tej edycji jako komponent edukacyjny przygotowaliśmy Quiz wiedzy o zdrowiu oraz drobne konkursy o tematyce prozdrowotnej. Głęboko wierzymy w zainteresowanie i wymianę cennych informacji ze strony Odbiorców- tych mniejszych, jak i większych. Na każdego uczestnika czekają upominki i owoce.

Dużą nadzieję pokładamy także w spotkaniu z naszym gościem, Panem Danielem, który podjął wyzwanie i schudł aż 39 kg. Od tej pory stara się on na własnym przykładzie udowodnić, jak ważna jest zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia. Otyłość stanowi sprzyjające podłoże dla wielu chorób- warto więc wdrożyć środki zaradcze już we wczesnych etapach rozwojowych.

Nasze spotkanie nabierze  również palety rozmaitych kolorów dzięki konkursom plastycznym oraz  kolorowankom uzupełnianym za pomocą piasku.

O różnorodności barw dużo wiedzą również nasze pomocne wróżki, które pomalują zainteresowanym twarze- motywów bajkowych, jak i zwierzęcych mają bez liku i na pewno odważą się ich użyć! Na śmiałków czekać będą również balonowe zwierzaki.

W kieleckim oddziale zawsze stawiamy na moc: możliwości i rozwoju!

Aby wszystko się udało potrzebny nam jest udział dzieci, bo to Wy napędzacie nas do działania- siłą Waszych fantazji. Razem na pewno uda nam się stworzyć piękne święto, które zapamiętamy na następny rok, a może nawet dłużej.

Czekamy właśnie na Ciebie!

O Ogólnopolskim Dniu Marzeń:

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od marzenia Krystiana, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, którego największym marzeniem jest przebadanie jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia jest uświadomienie wszystkim jak ważne są marzenia oraz profilaktyka zdrowotna.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już  ponad18 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.


Powrót
Oceń nas