Wydarzenia

Malowana Niedziela!

10.04 - 10.04.2022, 13:00 - 17:00

To już tradycja, że przed Świętami Wielkanocnymi kieleccy znani i lubiani - gwiazdy, artyści i sportowcy spotykają się w Galerii Echo, aby pomóc w słusznej sprawie.

10 kwietnia odbyła się licytacja unikalnych pisanek znanych kielczan. Dochód z licytacji wyniósł 18 000 zł i zostanie on przekazany podopiecznym PSONI Koło w Kielcach oraz Marysi Wasilewskiej podopiecznej Fundacji Jesteśmy Blisko. Dziewczynka jest wcześniakiem - urodziła się z zespołem wielu wad rozwojowych z sekwencją Pierre’a Robina. Ponadto, posiada rozszczep podniebienia, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Jej życia i może prowadzić do ciężkich powikłań takich jak niewydolność oddechowa, bezdech, i nagłe refluksy żołądkowo-przełykowe. Marysia ma zaledwie 9 miesięcy - już dziś możemy zadbać o Jej przyszłość.
 
Akcja organizowana przez Galerię Echo i redakcję Echa Dnia już po raz kolejny ma na celu wywołanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Dwa lata temu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych, które trafiły do podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Kielcach oraz podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” Monice Wawrzkiewicz, która choruje na padaczkę lekooporną i walczy z nowotworem niezłośliwym mózgu.
 
Akcja malowania pisanek na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń charytatywnych w naszym mieście. W ten sposób Echo Dnia, Galeria Echo w Kielcach  i znane osoby z naszego regionu chcą w przedświąteczny czas włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym. Malowanie, wyklejanie czy wydrapywanie pisanek to co roku najpopularniejsze metody dekorowania wielkanocnych jaj. Czym świętokrzyskie VIPy zaskoczą nas w tym roku i czyja pisanka osiągnie na licytacji najwyższą cenę, przekonamy się już za kilkanaście dni.
 

10 kwietnia na czerwonej scenie (poziom -1) w Galerii Echo w Kielcach, w godzinach 13-17, każdy mógł wylicytować pisankę ozdobioną przez znane osoby oraz osobiście wziąć udział w plastycznej zabawie.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Klientom Galerii Echo za udział w imprezie!

 Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas