Wydarzenia

Zaszczep się w Galerii Echo

27.08 - 01.05.2022, --:--

Na poziomie -1, tuż obok sceny ruszył punk szczepień przeciwko COVID-19. Prowadzony jest przez Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik.

Punkt szczepień w Galerii Echo czynny będzie w dniach i  godzinach:

Piątek - od 16:00 do 20:00

Sobota – od 10.00 do 20.00

Niedziela handlowa – od 10.00 do 20.00 

W niedzielę niehandlową Punkt Szczepień będzie  - nieczynny

 

JAK? GDZIE? KIEDY?

Punkt szczepień działa na poziomie -1. Każda zainteresowana osoba będzie mogła w tym czasie poddać się szczepieniu dostępnym preparatem firmy Johnson&Johnson. Na szczepienie nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować – wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości, wypełnić formularz rejestracji oraz oświadczenie RODO.

 

Od 30 września w punkcie szczepień w Galerii Echo będzie można zaszczepić się również 3 dawką szczepionki firmy Pfizer/Biontech dla osób uprawnionych.

Sprawdź dla kogo 3 dawka szczepionki: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/dla-kogo-trzecia-dawka-szczepionki

 

Dlaczego warto się zaszczepić?

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

 

Szczepionka przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson nazywa się Janssen. Podawana jest w jednej dawce. Oznacza to, że jednorazowe przyjęcie preparatu daje pacjentowi podobną odporność, jaką uzyskałby po przyjęciu dwóch dawek szczepionek pozostałych firm. Nie trzeba czekać kilku tygodni na drugą dawkę, co bardzo przyspiesza czynne uodpornienie. Szczepionka Janssen podobnie jak pozostałe preparaty, jest zawiesiną bezbarwną, lekko żółtą. Kolor bywa klarowny, a czasem bardzo opalizujący. Współczynnik pH wynosi 6-6,4. Preparat ten, tak samo jak pozostałe dostępne na rynku szczepionki przeciw COVID-19, zalecany jest dla osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych. Szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen podawana jest jako pojedyncza dawka 0,5 ml wyłącznie we wstrzyknięciu domięśniowym. Dawki szczepionek firmy Johnson&Johnson mogą być przechowywane maksymalnie przez dwa lata w temperaturze od -25°C do -15°C.

 

 
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas