Wydarzenia

Pixelowy Dzień Dziecka

25.05 - 29.05.2021, 10:00 - 19:00

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynie pod hasłem „Pixel World”. Od 25 do 29 maja najmłodsi goście naszego centrum będą mogli zagrać w takie tytuły, jak Minecraft, Minecraft Dungeons, Roblox czy PixArk, wejść do wirtualnego świata za pomocą gogli VR, spróbować swoich sił w rysowaniu 3D czy też zetknąć się z konceptem Nintendo Labo, łączącym świat rzeczywisty z wirtualnym.

Tytuły takie jak Minecraft czy Roblox cieszą się ogromną popularnością wśród młodego pokolenia, a zabawa w pixelowym klimacie jest świetnym pretekstem do zainteresowania graczy innymi formami aktywności, zarówno tej wirtualnej, jak i bardziej tradycyjnej. Założeniem Dnia Dziecka „Pixel World” jest połączenie tego, co przyjemne, z tym, co pożyteczne.

 

Od 25 do 29 maja pod hasłem „Pixel World” w Echo Kielce czeka na uczestników szereg atrakcji.
W specjalnie przygotowanych strefach z konsolami i stanowiskami PC odwiedzający będą mieli okazję, by zagrać w najpopularniejsze tytuły o tematyce pixelowej, a także przenieść swoje postacie do świata 3D dzięki tabletom graficznym i pisakom 3D.

W ramach „Pixel World” w Echo Kielce można przetestować  unikalny koncept: zestawy Nintendo Labo pozwalające na połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Zabawka składa się z dwóch części, z których jedną stanowi konsola Nintendo Switch, a drugą – specjalnie przygotowane kartonowe moduły przypominające puzzle 3D. Składając zestaw, otrzymujemy np. rzeczywistą wędkę, którą możemy łowić wirtualne rybki na ekranie konsoli.

 

Podczas akcji pokażemy premierową grę planszową Minecraft od firmy Ravensburger.

W  sobotę 29 maja, na gości czekają również liczne zabawy i gry osadzone w tematyce pixelowej, między innymi:

-konkursy z nagrodami z wiedzy o Minecraft,

-Akcja prosale: żeby wejść do zabawy o GRA MINECRAFT, KSIĄŻKI i MASKOTKI, ZABAWKI, WORKI trzeba:

- okazać się paragonem za min. 100 zł na maksymalnie 2 paragonach z dnia 29 maja 2021

- przejść jedną z 3 mapek Minecraft w jak najkrótszym czasie lub zdobyć jak największą ilość punktów w grze Beat Saber na goglach VR.

- odebrać nagrodę

 

Każdy etap trwa około 30 minut podczas których zgłoszona wcześniej grupa osób bierze udział w rywalizacji. Wyniki zapisywane są obok strefy Minecraft oraz Beat Saber w widocznym miejscu.

Każdy z uczestników jest świadom rejestrowanych danych.

Trzy najwyższe osiągnięcia w każdym 30 minutowym etapie w kategorii Minecraft oraz Beat Saber otrzymują upominki:

  1. a) I MIEJSCE- GRA MINECRAFT
  2. b) II MIEJSCE- KSIĄŻKA
  3. c) III MIEJSCE- MASKOTKI, ZABAWKI, WORKI

 

W  Promocji uczestnik może wziąć udział tylko raz.

 

Pixelowy dzień dziecka to okazja, by przenieść się do świata znanego dotąd z gier dzięki goglom VR, i poznać możliwości, jakie daje wirtualna rzeczywistość, a także stworzyć własne przestrzenne arcydzieło za pomocą pisaków 3D.

 

Zabawę poprowadzi Maksymilian Bogumił. Jego głos znają Wszyscy fani gier i seriali animowanych.

https://www.filmweb.pl/person/Maksymilian+Bogumi%C5%82-1636132

 

Dzień Dziecka „Pixel World” potrwają od 25 do 29 maja w godzinach od 10.00 do 19.00. Sobotnie konkursy i animacje pod okiem Maksymiliana odbywać się będą między 12.00 a 18.00.

 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

Regulamin PDF

 

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi wydarzenia.
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas