Wydarzenia

Ogólnopolski Dzień Marzeń z Fundacją Mam Marzenie

19.09 - 19.09.2020, 12:00 - 16:00

Wszystkich mieszkańców Kielc i okolic pragniemy zaprosić do wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Otwórzmy nasze serca (które wśród wolontariuszy biją na zielono) na dziecięce marzenia oraz wyobraźnię, która potrafi zainspirować każdego!

Zapraszamy 19 września w godzinach od 12:00 do 16:00.

Przenieśmy się do krainy dzieciństwa, chociaż na jeden dzień w roku. Pomogą nam w tym sympatyczne panie animatorki, które ochotnikom pomalują twarze w najbardziej wymarzone motywy. Wolontariusze Fundacji przygotowali bajeczny program pełen atrakcji: prowadzone będą warsztaty z techniki malowania piaskiem, a na odważnych czekać będą konkursy plastyczne z nagrodami.

Jako nowość wprowadzony został kącik pełen książkowych bohaterów - miejsce, w którym przeczytamy dzieciom fragmenty książek. Postaramy się również rozbudzić fantazje naszych uczestników, zachęcając, aby namalowali dla nas swojego ulubionego bohatera literackiego lub też miejsce akcji lektury, po którą sięgają najczęściej.

Dla dzieci zainteresowanych grami i wspólnymi zabawami również nie zabraknie propozycji aktywności, a do dyspozycji będą też kręgle, klocki czy puzzle.
W naszym świętowaniu będzie też czas na spróbowanie pysznego poczęstunku.

Szczególnym gościem będzie Sławomir Szmal - zasłużony piłkarz ręczny, który opowie, dlaczego warto dbać o zdrowie i żyć w przyjaźni ze sportem. Przy okazji akcji pragniemy przede wszystkim pokazać siłę marzeń, ale też przypomnieć, iż trzeba regularnie kontrolować stan naszego zdrowia.

Mamy nadzieję, że na koniec naszego spotkania przybędzie bajkowa maskotka ze swojej odległej krainy, aby przytulić każde dziecko. Liczymy na mnóstwo wspólnych fotografii i mnóstwo szerokich uśmiechów naszych małych gości.

Niech tegoroczny Ogólnopolski Dzień Marzeń pozwoli nam wszystkim bezpiecznie, wśród nowych okoliczności, powrócić na chwilę do naszych ulubionych zajęć, gier i lektur z dawnych lat.

Rozmarzmy się wspólnie w zdrowym trybie życia i uśmiechach dzieci - tych małych i dużych.


Powrót
Oceń nas