Wydarzenia

Wystawa Karoliny Falkiewicz "Galaktyka"

05.08 - 31.08.2020, 18:00 - 20:00

Kosmos cały czas rośnie, rodzą się nowe galaktyki, wiruje gwiezdny pył, meteoryty i planety.... Mój kosmos napęczniał, wybuchł i powstały nowe układy planet, jedne są żywe, inne urodziły się martwe. Są planety suche i te pokryte żyzną ziemią czekającą na rozwój pierwszych organizmów, planety trujące, śliskie fluorescencyjnym jadem, jasne i lśniące oraz skryte w mroku, układy, powiązania i wzajemne przyciąganie. To bajka o Wielkim Wybuchu, a ja śnię sen o kreacji nowych rzeczywistości światów wielkości talerza, śnię o potędze, fakturze i kolorze... Do snucia moich opowieści wybrałam medium fotografii, które powstaje dzięki mocy z kosmosu- falom świetlnym, tysiącom fotonów, które rysują na materiale światłoczułym wymyślone przeze mnie kształty, zapamiętują nietrwałe kręgi cierpliwie układane na stole, jak kolejne słowa baśni o początku wszechświata.

Karolina Falkiewicz
Urodzona w Radomiu 1 sierpnia 1983 r.

2003 Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Brandta kierunek wystawiennictwo, 2008 Działania Multimedialne na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego. Dyplom z fotografii w pracowni prof. M. Guza, 2010 studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP Kraków. Dyplom z tkaniny artystycznej i w pracowni interdyscyplinarnej pod opieką prof. A. Bednarczyka i prof. Z. Bajka, 2013 studia podyplomowe fotografia na Wydziale Sztuki UMCS w Kazimierzu Dolnym – dyplom z fotografii cyfrowej

Artysta plastyk, artysta fotografik- członek ZPAF Okręg Świętokrzyski. Zajmuję się fotografią cyfrową, edukacją artystyczną, usługami plastycznymi, face paintingiem, cosplay i szeroko pojętym retro.

Wernisaż wystawy:
1.08.2020 godz. 18:00
Miejsce: Minigaleria „Sztuka na poziomie”
Galeria Echo poziom +1

Wystawa trwa do końca sierpnia.


Powrót
Oceń nas