Wydarzenia

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Echo!

26.10 - 26.10.2019, 10:00 - 20:00

26 października możesz dołączyć do bazy dawców szpiku i uratować komuś życie! Fundacja DKMS organizuje Dzień Dawców Szpiku w Galerii Echo, podczas których będziesz mógł zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą szpiku lub komórek macierzystych.


Szymonek to radosny 4-latek, taki mały Bob budowniczy. Świat zabawek maszyn budowlanych to jego żywioł. Niestety swój mały plac budowy w przydomowej piaskownicy musiał zastąpić salą szpitalną. Ten mały chłopiec w lipcu tego roku zachorował nagle na ostrą białaczkę limfoblastyczną bardzo wysokiego ryzyka. Nawet najcięższa chemia, którą teraz przyjmuje nie jest w stanie całkowicie pokonać raka, a zostawia straszne skutki uboczne m.in. okropny ból stawów i kości, nie pozwalający stać na własnych nóżkach. Chemia tak wypaliła Szymonkowi śluzówkę jamy ustnej, że nie pozwala mu jeść ani pić. Pomimo bólu Szymek jest dzielnym pacjentem, chociaż czasem żali się rodzicom "że ta białaczka jest bardzo niefajna..."

Dla Szymonka jedyną szansą jest przeszczep szpiku. Jeszcze parę miesięcy temu to Szymonek był brany pod uwagę jako dawca szpiku dla swojego młodszego braciszka Krzysia, który od urodzenia choruje na niedokrwistość Blackfana-Diamonda i okazało się że bracia są bliźniakami genetycznymi, a teraz sytuacja zmieniła się dla Szymonka diametralnie i to On sam potrzebuje przeszczepu na już, a niestety Krzyś nie może być dla niego dawcą bo sam jest chory. Dlatego jedyną szansą dla Szymonka jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego, może od Ciebie?! Zarejestruj się do bazy Dawców Szpiku. Daj szansę Szymonowi na życie!


To nic nie boli!
Pobranie szpiku nie ma nic wspólnego z kręgosłupem. Aby się zarejestrować jako dawca, wystarczy wypełnić formularz oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Całość zajmie ok. 10 minut.

Zapraszamy do punktu DKMS na poziomie -1, obok czerwonej sceny.


Powrót
Oceń nas