Wydarzenia

TECH-Niedziela w Galerii Echo.

22.09 - 22.09.2019, 12:00 - 18:00

Przejażdżka Teslą Model S, BMW I3, hoverboardem, segwayem, e-kółkiem, hulajnogą i innymi elektrycznymi cudami techniki to propozycja Galerii Echo na najbliższą niedzielę.

Spotkanie urozmaicą rodzinne warsztaty z robotami Dash&Dot i pokazy naukowe prowadzone przez pracowników Energetycznego Centrum Nauki.


W niedzielę 22 września w Galerii Echo w godzinach 12-18 odbędzie się piknik elektromobilny zorganizowany we współpracy z Forum Elektromobilności. Do dyspozycji uczestników spotkania będzie kilkanaście różnych pojazdów wolnobieżnych o napędzie elektrycznym (rowery, hulajnogi, e-kółka, hoverboardy, segwaye i in.), a także trzy hity e-motoryzacji: BMW I3, Tesla Model S i Tesla Model 3. Równolegle będzie można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się programowania robotów Dash&Dot oraz zobaczyć fascynujące pokazy naukowe przygotowane przez pracowników Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.


Partnerami wydarzenia są Forum Elektromobilności, Kielecki Park Technologiczny i Energetyczne Centrum Nauki.

Wstęp wolny!

 

Piknik elektromobilny to kolejna propozycja na niehandlową niedzielę – w  Galerii Echo wszystkie niedziele są aktywne. W centrum działają punkty gastronomiczne, kino, kręgielnia i fitness.

Niedziele można spędzić biorąc udział w rodzinnych warsztatach artystycznych, wydarzeniach kulturalnych, grając w gry planszowe lub uczestnicząc w spotkaniach tematycznych.  

 

FORUM ELEKTROMOBILNOŚCI wspiera rozwój elektromobilności poprzez tworzenie płaszczyzny wymiany wiedzy i informacji dotyczącej pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania oraz rozwiązań prawnych, informatycznych i społecznościowych dotyczących tej branży.

FEM dostarcza codzienne informacje pokazujące rynek elektromobilności oraz zaawansowaną wiedzę techniczną. FEM akceleruje przepływ pomysłów i rozwiązań pomiędzy działającymi na rynku elektromobilności podmiotami, współpracując z firmami (dostawcami technologii), instytutami i ośrodkami naukowymi (dostawcami wiedzy i know-how), instytucjami administracji publicznej (decydentami), targami (organizatorami eventów), klastrami oraz mediami. Nasze główne aktywności to organizacja wystaw, eventów i konferencji, działalność publicystyczna w mediach elektronicznych i drukowanych oraz wspieranie B2B w sferze elektromobilności.

 

Energetyczne Centrum Nauki to interaktywny ośrodek działający w ramach  Kieleckiego Parku Technologicznego. Instytucja powstała z myślą o najmłodszych, a jej celem jest edukowanie poprzez zabawę, rozwijanie naukowych zainteresowań, pobudzanie kreatywności oraz zainteresowanie nowymi technologiami. Energetyczne Centrum Nauki KPT to:

  1. Wystawa „Energia” –  28 interaktywnych stanowisk do samodzielnego eksperymentowania.
  2. Laboratorium „Generator mocy” - gdzie każdy może poczuć się jak prawdziwy naukowiec, zakładając fartuch, rękawice, okulary ochronne badać, testować, sprawdzać i odkrywać.
  3. Kino 3D – gdzie można obejrzeć emocjonujący, pełen efektów specjalnych film  prezentujący jak powstaje energia, jej obieg w przyrodzie i możliwości wykorzystywania.
  4. Energetyczny Ogród Doświadczeń – plenerowe eksperymentatorium.

Powrót
Oceń nas