Wydarzenia

Pokochaj zwierzaka!

04.10 - 04.10.2015, 13:00

Akcja "Pokochaj zwierzaka" zakończona sukcesem. Udało się zebrać ponad 0,5 tony karmy, 3 szczeniaczki zostały adoptowane oraz swój dom znalazł jeden dorosły pies, który od roku czekał na adopcję. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

 

Oprócz tradycyjnych porad i pokazów, nie zabrakło prezentacji hodowców jeży pigmejskich, buldogów francuskich oraz popisów sprawności psów policyjnych. Uczestnicy happeningu mogli zasięgnąć porad u różnego rodzaju specjalistów z zakresu weterynarii, szkoleń behawioralnych psów, profilaktyki i psich fryzjerów.
Każdy uczestnik będzie mógł uzyskać wiedzę na temat adopcji ze schroniska, a nawet załatwić adopcję  zwierzaka od ręki.

Podczas akcji prowadziliśmy zbiórkę suchej karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Datki będzie można przekazywać wrzucając je do specjalnie przygotowanych koszy. Z okazji święta zwierzaków sklep zoologiczny Kakadu oferował Klientom -25 % na suchą karmę  oraz - 20 % na wszystkie przysmaki dla psa i kota, które zostały przekazana na potrzeby schroniska.

"Adoptuj, nie kupuj, pokochaj bezdomniaka" - to tytuł wystawy prac  Hanny Jankowskiej towarzyszącej obchodom Światowego Dnia Zwierząt, którą będzie można oglądać od 4 do 10 października na poziomie -1.

4 października był również finałem ogólnopolskiej akcji "Zerwijmy łańcuchy", który odbędzie się  w wielu miastach.

W akcję włączają się już znane postaci. Do "bud" przykuli się już m.in. Agata Buzek, Urszula Dudziak, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Kazimiera Szczuka, Zygmunt Chajzer, Maciej Dowbor, Michał Piróg, Tomasz Raczek.

Poprzez przykucie się łańcuchami do budy znani Polacy protestują  przeciwko przemocy wobec zwierząt oraz trzymaniu psów na łańcuchu. 

Do obchodów Światowego Dnia Zwierząt w naszej galerii, dołączyła również Gazeta.pl,  organizując konkurs na najlepsza fotografię pupila.

Patronat medialny: Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce, Gazeta Wyborcza, Radio FAMA,  Radio Eska, Radio Zet Gold
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas