Wydarzenia

Niedziela z kulturą!

10.03 - 10.03.2019, 12:00 - 20:00

Warsztaty plastyczne, niecodzienne bajki dla dzieci i historie dla dorosłych w wykonaniu aktorów Teatru TeTaTeT i Teatru Żeromskiego, wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Jackowskiego, chwile z klasyką w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej tworzących zespół All Antico i specjalny seans filmu Green Book w kinie Helios. To wszystko już w najbliższą Niedzielę z Kulturą w Galerii Echo.


Biuro Wystaw Artystycznych w Galerii Echo!

Na rodzinne warsztaty plastyczne oraz wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Jackowskiego zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Wychodząc poza mury instytucji kultury i wkraczając ze swoją ofertą na teren galerii handlowej, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach chce poszerzyć krąg odbiorców sztuk wizualnych i działań artystycznych, „oswajać ze sztuką” osoby, które nie bywają w galeriach sztuki.

„BWA współpracuje z Galerią Echo od początków jej działalności: w jej przestrzeniach i dzięki jej aktywnej współpracy zorganizowało dwie edycje wystawy „Wielki format", „Mini-targi sztuki" oraz kilka wystaw sztuki współczesnej. Galeria Echo jest także corocznym fundatorem nagrody w konkursie „Przedwiośnie". Filozofią zarządzających tą największą powierzchnią komercyjną w Kielcach jest bowiem dopełnianie jej działalności elementami kultury. Teraz – korzystając z wyciszonej zamknięciem sklepów wolnej od handlu niedzieli – Galeria Echo organizuje „kulturalną niedzielę", pragnąc zaoferować swoim klientom zaspokojenie potrzeb innego rodzaju niż zazwyczaj. BWA aktywnie przystąpiło do realizacji tego pomysłu” – mówi Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor BWA w Kielcach.

Oprócz warsztatów plastycznych: tworzenia kolaży i odbijania linorytów, otworzymy w przestrzeni Galerii Echo wystawę znakomitego kieleckiego artysty, Krzysztofa Jackowskiego. Jego oryginalne dzieła komentują ludzkie przywary i wypaczenia rzeczywistości, odsłaniają ludzkie słabostki, obnażają hipokryzję decydentów. Na przestrzeni lat artysta stworzył ironiczno-plastyczny komentarz do polskiej współczesności, który mimo zmian, jakie się dokonały, ciągle jest aktualny. Chcemy przypomnieć kielczanom jego najznakomitsze dzieła, znajdujące się w kolekcji BWA w Kielcach” – dodaje Stanisława Zacharko-Łagowska.


Od godz. 12 do 16 edukatorki z BWA poprowadzą dwa rodzaje rodzinnych warsztatów plastycznych.
Na zajęciach „Kolaż dla każdego” uczestnicy, wykorzystując fragmenty gazet, stworzą wizerunek Nowego Lepszego Człowieka. Natomiast na warsztatach druku wypukłego w tradycyjnej technice grafiki warsztatowej samodzielnie wykonają odbitkę graficzną świątecznych wzorów.
O godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Jackowskiego.

Ponadto w programie czytanie bajek dla dzieci oraz opowiadań dla dorosłych w interpretacji aktorów z Teatru Żeromskiego w Kielcach i TeTaTeT. Zapraszamy dzieciaki gotowe na mocne wrażenia, a nawet dreszczyk emocji. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej tworzących zespół All Antico dopełni całość kulturalnego wieczoru.

Równocześnie dla prawdziwych kinomanów, kino Helios przygotowało specjalny seans oskarowego laureata. Świetne, dowcipne, inteligentne kino, do tego ze znakomitymi kreacjami aktorskimi Mahershala Ali i Viggo Mortensena, którzy kradną serca wszystkim Widzom. Wybór filmu jest oczywisty, bo to NAJLEPSZY FILM roku. Krótko mówiąc film, którego nie można przegapić, a będzie to już jedna z ostatnich okazji na zobaczenie go w kinie!

- - -

Niedziela z Kulturą – zapraszamy na poziom -1 Galerii Echo w okolice sceny - wstęp wolny.

Bilety na pokaz specjalny filmu Green Book dostępne w kasie kina Helios według cennika.

„Niedziela z kulturą” odbędzie się na poziomie -1 w Galerii Echo. Natomiast jeszcze przez miesiąc - do 15 kwietnia - wystawę obrazów Krzysztofa Jackowskiego będzie można oglądać w specjalnie stworzonej przestrzeni na centrum handlowym.

KRZYSZTOF JACKOWSKI – artysta malarz, kielczanin. Urodził się 22 IX 1936 r. Od 1950 do 1955 r. nauki pobierał w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Kielcach. W latach 1955 – 1961 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. w pracowniach prof. Jerzego Fedkowicza i prof. Emila Krchy. Dyplom uzyskał w roku 1961. Swoje prace wystawia od 1960 r. – na licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych i konkursowych. Laureat wielu nagród za twórczość artystyczną.


Powrót
Oceń nas