Wydarzenia

Świętokrzyskie Gry bez Prądu!

17.02 - 17.02.2019, 11:00 - 19:00

Wolna niedziela z Galerią Echo - bez handlu ale z rozrywką!

Już 17 lutego Galeria Echo namawia do wyłączenie komputerów i podjęcia rywalizacji na prawdziwej planszy.

Na wszystkich tych, którzy chcą rozwijać wyobraźnię, pamięć i inteligencję, nauczyć się czegoś nowego lub po prostu spędzić czas na przyjemnej i wartościowej rozrywce czekają liczne atrakcje.

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia– większości gier będzie można nauczyć się na miejscu pod okiem specjalistów-pasjonatów.

Wstęp wolny, zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Co istotne, Organizatorzy przygotowali pełną gamę planszówek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będą wszystkie rodzaje gier: nowoczesne i tradycyjne, rodzinne, towarzyskie, wielopokoleniowe, bitewne, strategiczne i historyczne.

Zagrać można będzie m.in. w Carcassonne, Osadników z Catanu, Dobble, Splendor, Munchkin, Potwory w Tokio, a także w dawne gry planszowe jak Tabula Lusoria, tryktrak, mankala (mancala, kalaha) czy Samotnik.

Dodatkowo zostaną zaprezentowane gry paragrafowe, czyli książki interaktywne. Chętni dowiedzą się również czym są gry fabularne prowadzone bez użycia komputera.

Rozgrywane będą pojedynki w turnieju szachów błyskawicznych. Chętnych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy biuro@lukks.org.pl.

Gry dostępne będą w godzinach 11:00-19:00.


Spotkanie zostało zorganizowane przez Galerię Echo i grupę świętokrzyskich miłośników gier planszowych we współpracy z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Świętokrzyskim Związkiem Szachowym, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS, Akademią Dziecięcą i Ludowym Uczniowskim Katolickim Klubem Sportowym LUKKS.


Powrót
Oceń nas