Wydarzenia

Giełda winyli i Świętokrzyskie Gry bez Prądu!

21.10 - 21.10.2018, 11:00 - 19:00

Wolna niedziela z Galerią Echo - bez handlu ale z rozrywką!

Świętokrzyskie Gry bez Prądu

Już w najbliższą niedzielę, 21 października, Galeria Echo namawia do wyłączenie komputerów i podjęcia rywalizacji na prawdziwej planszy.

Na wszystkich tych, którzy chcą rozwijać wyobraźnię, pamięć i inteligencję, nauczyć się czegoś nowego lub po prostu spędzić czas na przyjemnej i wartościowej rozrywce czekają liczne atrakcje.

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia– większości gier będzie można nauczyć się na miejscu pod okiem specjalistów-pasjonatów.

Wstęp wolny, zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Co istotne, Organizatorzy przygotowali pełną gamę planszówek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będą wszystkie rodzaje gier: nowoczesne i tradycyjne, rodzinne, towarzyskie, wielopokoleniowe, bitewne, strategiczne i historyczne.

Zagrać można będzie m.in. w Carcassonne, Osadników z Catanu, Dobble, Splendor, Munchkin, Potwory w Tokio, a także w dawne gry planszowe jak Tabula Lusoria, tryktrak, mankala (mancala, kalaha) czy Samotnik.  

Dodatkowo zostaną zaprezentowane gry paragrafowe, czyli książki interaktywne. Chętni dowiedzą się również czym są gry fabularne prowadzone bez użycia komputera. 

Rozgrywane będą pojedynki w  klasyczne gry strategiczne: szachy, warcaby i warcaby stupolowe (polskie). Planowane jest również turniej brydża sportowego.

Gry dostępne będą w godzinach 11-19.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Galerię Echo i grupę świętokrzyskich miłośników gier planszowych  we współpracy z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Świętokrzyskim Związkiem Szachowym, Świętokrzyskim Związkiem Brydża Sportowego, Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS, Akademią Dziecięcą i Ludowym Uczniowskim Katolickim Klubem Sportowym LUKKS.

 

MEGA giełda winyli, CD i kaset

Prawdziwa gratka dla wszyscy, których serca biją w rytmie funku i soulu, rozbrzmiewają w nich metalowe riffy, drgają ulotne bluesowe nuty, jazzowe improwizacje, lub przemierzane są nieskończone labirynty elektronicznych dźwięków.

Wydarzenie, jakiego w Kielcach jeszcze nie było - MEGA giełda winyli, CD i kaset, na której pojawią się wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski, przywożąc ze sobą tysiące płyt, zdolnych zadowolić każdy muzyczny gust.


Powrót
Oceń nas