Wydarzenia

Zaczytane Ławki w Galerii Echo.

28.09 - 26.10.2018, 09:00 - 21:00

28 września w Galerii Echo w Kielcach rozpoczęła się wystawa Zaczytanych Ławek. Do 26 października mieszkańcy mogą zobaczyć i skorzystać z mebli miejskich zaprojektowanych przez znane osoby ze świata kultury i sztuki m.in. Katarzynę Pakosińską i Joannę Sarapatę. Organizatorem wystawy jest Fundacja Zaczytani.org

Fundacja Zaczytani.org od ponad 4 lat otwiera biblioteki w szpitalach, hospicjach, domach dziecka. Celem tych działań jest promocja czytelnictwa, ale przede wszystkim zapewnienie małym pacjentom stałego dostępu do książek.

- Czytanie ma terapeutyczne działanie na nas wszystkich. Zatopienie się w lekturze i oderwanie od codziennych kłopotów pomaga nam nabrać dystansu do trudnych sytuacji. Taka pomoc jest szczególnie ważna dla najmłodszych pacjentów. Przeżywając przygody z bohaterami literackimi uczą się wiele o świecie własnych uczuć. Dzięki temu łatwiej radzą sobie ze szpitalną rzeczywistością, w której często towarzyszy im lęk, smutek i złość. - mówi Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org

Szpitalne biblioteki powstają dzięki ofiarności mieszkańców całej Polski, którzy podczas Wielkiej Zbiórki Książek przekazują fundacji swoje zbiory książkowe. W tym roku udało się zebrać ponad pół miliona woluminów. Aby podziękować mieszkańcom za tak ogromne zaangażowanie fundacja przekazuje im książkowe meble miejskie.

Tym razem wystawa Zaczytanych Ławek gości w Kielcach dokąd zaprosiła ją Galeria Echo. Ławki znajdują się na poziomach 0 oraz -1. Każda z dziesięciu ławek to otwarta książka, którą zaprojektowała znana postać ze świata kultury i sztuki: Małgorzata Ostrowska, Andrzej Młynarczyk. Katarzyna Pakosińska, Tadeusz Baranowski, Marek Ruff, Joanna Sarapata, Dominik Jasiński, Tomasz Sętowski, Laura La Wasilewska i Marek Sułek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na odpoczynek na Zaczytanej Ławce!
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas