Wydarzenia

Bajkowa Sobota - BAROK

29.09 - 29.09.2018, 11:00 - 17:00

29 września kolejne spotkanie z cyklu Bajkowej Soboty w Galerii Echo.

Od lutego do listopada zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z teatrzykiem malucha w połączeniu z warsztatami edukacyjnymi.

Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem: WEHIKUŁ CZASU!

Zaprosimy wszystkie dzieci na wędrówkę przez epoki, których już nie ma. Wokół historycznych czasów zbudujemy konkursy, przedstawienia teatralne, gry i animacje tak, aby w atrakcyjny sposób odbyć edukacyjną wędrówkę pełną przygód, zaskoczeń i emocji.

Odpowiemy na trudne pytania: Jak to było pisać na ścianach jaskini i jak buduje się piramidy? Dlaczego wyginęły dinozaury i jak czuł się król nosząc koronę? Czy barokowe suknie były wygodne?

Wykonamy między innymi tematyczne witraże i rzeźby ze styropianu. Do zabawy zaprosimy dzieci w różnym wieku.

Tym, którzy będą z nami regularnie i zdobędą przynajmniej sześć pieczątek w Dzienniczku Podróżnika w czasie, przekażemy drobne nagrody oraz zaprosimy do gry o nagrody specjalne na ostatnim ze spotkań. Nagroda główna to deska elektryczna! Pobierz regulamin konkursu [PDF].


Piąte spotkanie pod hasłem BAROK już 29 września od godziny 11.00. Podczas spotkania dzieci zobaczą przedstawienie teatru lalek pod tytułem "NOWE SZATY KRÓLA". Spryt, zwinność i przebiegłość to tylko niektóre umiejętności tkaczy z dalekich stron. Przybywają do Krawcogrodu, królestwa wielkiego, gdzie władzę sprawuje naiwny król. Słabość do niecodziennych strojów, wyszukanych kreacji i błyszczących nici to wielka szansa dla oszustów. Czy król przyjmie ofertę tkaczy? Ile czasu zajmie produkcja stroju? Jakie konsekwencje poniosą psotnicy? Jedno jest pewne: ubaw po pachy i nici z pięknego stroju! Przedstawienie inspirowane powieścią H. C. Andersena “Nowe szaty cesarza”.

Pomiędzy spektaklami odbędą się zdjęcia w barokowym otoczeniu i w strojach rodem z tej epoki. Stworzymy również barokowe aniołki i skarby z makaronu podczas warsztatów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy tematyczne malowanki, łamigłówki, klocki i puzzle.


Bajkowa Sobota to cykl przedstawień teatralnych połączonych z warsztatami dla dzieci, realizowany w Galerii Echo w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Czerwona scena, poziom -1, w 3 blokach godzinowych: 11:00, 13:00 i 15:00. 

Przedstawienia teatralne przeplatane są warsztatami i animacjami w godzinach 12.00; 14.00; 16.00.

Angielski jak z bajki!

W ramach aktywności pomiędzy spektaklami zaprosimy wszystkie dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego.

Dzięki współpracy Galerii Echo i szkoły językowej Gareth’s School dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych lekcjach o godzinie 12:00 i 14:00.

Zapraszamy!Partnerzy akcji:

  
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas