Wydarzenia

Ćwiczenia Policji w Galerii Echo.

17.06 - 17.06.2018, 10:00 - 13:00

W niedzielę 17 czerwca o godz. 10.00 na terenie Galerii Echo na poziomie -1 przeprowadzone zostały ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Kielc i Krakowa. Tematem ćwiczeń był atak terrorystyczny na galerię handlową.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie obowiązujących rozwiązań i procedur w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych o charakterze terrorystycznym, które zaistniały na terenie wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego oraz współpraca w tym zakresie Policji ze służbą ochrony.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone 17 czerwca 2018 roku. 

etap I – wprowadzenie do ćwiczenia oraz omówienie działań aplikacyjnych w godz. 9.00 – 10.00 na terenie CHR Galerii Echo w Kielcach, ul. Świętokrzyska 20,
etap II – ćwiczenie dowódczo-sztabowe w godz. 10.00 – 12.00 na terenie CHR Galerii Echo w Kielcach, ul. Świętokrzyska 20,
etap III – akcja edukacyjna w godz. 12.00 – 13.00 na terenie CHR Galerii Echo w Kielcach, ul. Świętokrzyska 20.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach skierowani do udziału w ćwiczeniu zabezpieczali teren.

W działaniach wziął udział również specjalnie wyszkolony pies, który skierowany był do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci ze stanu Zespołu Minersko – Pirotechnicznego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Krakowie ze sprzętem niezbędnym do działań z materiałami wybuchowymi. Przy pomocy robota pirotechnicznego podejrzany pakunek został podjęty i przeniesiony do beczki pirotechnicznej i wywieziony na poligon celem neutralizacji.

Po zakończeniu działań minersko – pirotechnicznych na miejsce działań została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Kielcach, którzy dokonali szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia znajdującego się na poziomie -1 (szary) Galerii celem zebrania śladów kryminalistycznych i utrwalenia dowodów istotnych dla prowadzonego śledztwa.

Ćwiczenia można było obserwować w Galerii Echo, 17 czerwca od godziny 10.00.
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas