Wydarzenia

Bajkowa Sobota - STAROŻYTNOŚĆ

24.03 - 24.03.2018, 11:00 - 17:00

Bajkowa Sobota - WEHIKUŁ CZASU

24 marca kolejne spotkanie z cyklu Bajkowej Soboty w Galerii Echo.

Od lutego do listopada zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z teatrzykiem malucha w połączeniu z warsztatami edukacyjnymi.

Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem - WEHIKUŁ CZASU!

Zaprosimy wszystkie dzieci na wędrówkę przez epoki, których już nie ma. Wokół historycznych czasów zbudujemy konkursy, przedstawienia teatralne, gry i animacje tak, aby w atrakcyjny sposób odbyć edukacyjną wędrówkę pełną przygód, zaskoczeń i emocji.

Odpowiemy na trudne pytania: Jak to było pisać na ścianach jaskini i jak buduje się piramidy? Dlaczego wyginęły dinozaury i jak czuł się król nosząc koronę? Czy barokowe suknie były wygodne?

Wykonamy między innymi tematyczne witraże i rzeźby ze styropianu. Do zabawy zaprosimy dzieci w różnym wieku.

Tym, którzy będą z nami regularnie i zdobędą przynajmniej sześć pieczątek w Dzienniczku Podróżnika w czasie, przekażemy drobne nagrody oraz zaprosimy do gry o nagrody specjalne na ostatnim ze spotkań. Nagroda główna to deska elektryczna!


Drugie spotkanie pod hasłem STAROŻYTNOŚĆ już 24 marca od godziny 11.00. Podczas spotkania dzieci zobaczą przedstawienie teatru lalek pod tytułem "IGRASZKI SMOKA". Przesłaniem bajki jest, aby umieć się śmiać z samego siebie, a nie tylko z innych.

Sympatyczny smok Teodor zostaje oskarżony o kradzież królewskiego berła. Chcąc udowodnić swoją niewinność wyrusza w drogę, aby je odnaleźć. Pomiędzy spektaklami odbędą się warsztaty tworzenia lampionów rodem z egipskich piramid oraz budowania przestrzennych piramid. Dla najmłodszych tematyczne malowanki, łamigłówki, klocki i puzzle.


Bajkowa Sobota to cykl przedstawień teatralnych połączonych z warsztatami dla dzieci, realizowany w Galerii Echo w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Czerwona scena, poziom -1, w 3 blokach godzinowych: 11:00, 13:00 i 15:00. 

Przedstawienia teatralne przeplatane są warsztatami i animacjami w godzinach 12.00; 14.00; 16.00.

 

Nagrody w konkursach sponsorują:

  
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas