Wydarzenia

Bajkowa Sobota - WEHIKUŁ CZASU

24.02 - 24.02.2018, 11:00 - 17:00

Wystartowała kolejna edycja cyklicznych spotkań dla dzieci, czyli Bajkowa Sobota. Od lutego do grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z teatrzykiem malucha w połączeniu z warsztatami edukacyjnymi.

Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem - WEHIKUŁ CZASU!

Zaprosimy wszystkie dzieci na wędrówkę przez epoki, których już nie ma. Wokół historycznych czasów zbudujemy konkursy, przedstawienia teatralne, gry i animacje tak, aby w atrakcyjny sposób odbyć edukacyjną wędrówkę pełną przygód, zaskoczeń i emocji.

Odpowiemy na trudne pytania:
Jak to było pisać na ścianach jaskini i jak buduje się piramidy? Dlaczego wyginęły dinozaury i jak czuł się król nosząc koronę? Czy barokowe suknie były wygodne?

Wykonamy między innymi tematyczne witraże i rzeźby ze styropianu. Do zabawy zaprosimy dzieci w różnym wieku.

Tym, którzy będą z nami regularnie i zdobędą przynajmniej sześć pieczątek w Dzienniczku Podróżnika w czasie, przekażemy drobne nagrody oraz zaprosimy do gry o nagrody specjalne na ostatnim ze spotkań. Nagroda główna to deska elektryczna!


Pierwsze spotkanie pod hasłem PREHISTORIA już 24 lutego od godziny 11:00. Podczas spotkania dzieci zobaczą przedstawienie teatru lalek pod tytułem „Kruszynka”, spektakl opowiadający o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o sobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać, ale w końcu słonica odkrywa, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie edukacyjne i pouczające. W sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym.

Pomiędzy spektaklami odbędą się warsztaty tworzenia prehistorycznych skamieniałości, tworzenia dinozaurów w 3D oraz konkursy i zabawy na scenie. Dla najmłodszych tematyczne malowanki, rebusy na ścianach jaskiń, klocki i puzzle.

Bajkowa Sobota to cykl przedstawień teatralnych połączonych z warsztatami dla dzieci, realizowany w Galerii Echo w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Czerwona scena, poziom -1, w 3 blokach godzinowych: 11:00, 13:00 i 15:00.
Przedstawienia teatralne przeplatane są warsztatami i animacjami w godzinach 12.00; 14.00; 16.00.


Regulamin konkursu do pobrania.

Odsłuchaj spot reklamowy.


Partnerzy:

  
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas