Biuro Rzeczy Znalezionych

Czapki, szaliki, dokumenty a nawet całe zakupy. To najczęściej gubione rzeczy w Galerii Echo.

Ilość rzeczy zagubionych na terenie obiektu jest ogromna. Zazwyczaj są to elementy garderoby jak czapki, szaliki czy rękawiczki. Notorycznie klienci gubią dokumenty oraz drobne zakupy - tłumaczy dyrektor Galerii Echo, Grzegorz Czekaj. - Mamy również nietypowe zguby, jak kule ortopedyczne.

Galeria Echo zorganizowała procedurę przechowywania zagubionych rzeczy czyli Biuro Rzeczy Znalezionych.

Zagubione rzeczy w pierwszej kolejności trafiają do ochrony obiektu, która informuje poprzez radiowęzeł o znalezionym przedmiocie. Jeżeli właściciel nie zgłosi się po odbiór wówczas taka zguba trafia do BIURA RZECZY ZNALEZIONYCH w administracji Galerii Echo, na poziomie +2.

Rzeczy przechowywane są dwa tygodnie od momentu odnalezienia.

W sytuacji gdy zagubione zostały dokumenty staramy się odnaleźć właściciela na podstawie znalezionych kontaktów np. poprzez kontakt z bankiem lub ubezpieczycielem. Często nam się to udaje - dodaje Grzegorz Czekaj. 

Procedura BIURA RZECZY ZNALEZIONYCH:
1. Ochrona nadaje komunikat przez radiowęzeł o zagubionej rzeczy.
2. Odnalezione rzeczy trafiają na 24h do Punktu Informacyjnego, na poziomie 0, obok kina Helios.
3. Jeżeli nie odnajdziemy właściciela, rzeczy zostają przechowane przez 14 dni w magazynie mieszczącym się w administracji Galerii Echo, na poziomie +2.
4. Kontakt do BIURA RZECZY ZNALEZIONYCH:
Tel. 41 332 12 90
galeria.sekretariat@echo-pp.com
5. Odbiór rzeczy tylko osobiście w biurze administracji Galerii Echo, poziom +2, po dokładnej weryfikacji.
6. Weryfikacja następuje poprzez potwierdzenie danych i opis szczegółowy zagubionej rzeczy.
7. Podpis protokołu odbioru zagubionej rzeczy.

Klienci mogą zgłaszać zapytania poprzez infolinię Galerii Echo 800 115 055 czy dana rzecz została znaleziona na terenie Galerii Echo. Każde zgłoszenie przejdzie weryfikację.

Ze względu na ilości rzeczy, które znajdujemy na obiekcie nie możemy przechowywać ich dłużej niż dwa tygodnie. Po tym czasie segregujemy przedmioty na nowe i używane. Zgłaszają się do Nas różne instytucje potrzebujące wsparcia. Jeżeli rzeczy nie znajdą swoich właścicieli przedmioty przekazujemy instytucjom potrzebującym z regionu świętokrzyskiego jak Domy Pomocy, Schroniska dla zwierząt, Stowarzyszenia czy Fundacje.

Powrót
Oceń nas