Wydarzenia

Bajkowa Sobota - BAROK

29.09 - 29.09.2018, 11:00 - 17:00

29 września kolejne spotkanie z cyklu Bajkowej Soboty w Galerii Echo.

Od lutego do listopada zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z teatrzykiem malucha w połączeniu z warsztatami edukacyjnymi.

Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem: WEHIKUŁ CZASU!

Zaprosimy wszystkie dzieci na wędrówkę przez epoki, których już nie ma. Wokół historycznych czasów zbudujemy konkursy, przedstawienia teatralne, gry i animacje tak, aby w atrakcyjny sposób odbyć edukacyjną wędrówkę pełną przygód, zaskoczeń i emocji.

Odpowiemy na trudne pytania: Jak to było pisać na ścianach jaskini i jak buduje się piramidy? Dlaczego wyginęły dinozaury i jak czuł się król nosząc koronę? Czy barokowe suknie były wygodne?

Wykonamy między innymi tematyczne witraże i rzeźby ze styropianu. Do zabawy zaprosimy dzieci w różnym wieku.

Tym, którzy będą z nami regularnie i zdobędą przynajmniej sześć pieczątek w Dzienniczku Podróżnika w czasie, przekażemy drobne nagrody oraz zaprosimy do gry o nagrody specjalne na ostatnim ze spotkań. Nagroda główna to deska elektryczna!


Piąte spotkanie pod hasłem BAROK już 29 września od godziny 11.00. Podczas spotkania dzieci zobaczą przedstawienie teatru lalek pod tytułem "NOWE SZATY KRÓLA". Spryt, zwinność i przebiegłość to tylko niektóre umiejętności tkaczy z dalekich stron. Przybywają do Krawcogrodu, królestwa wielkiego, gdzie władzę sprawuje naiwny król. Słabość do niecodziennych strojów, wyszukanych kreacji i błyszczących nici to wielka szansa dla oszustów. Czy król przyjmie ofertę tkaczy? Ile czasu zajmie produkcja stroju? Jakie konsekwencje poniosą psotnicy? Jedno jest pewne: ubaw po pachy i nici z pięknego stroju! Przedstawienie inspirowane powieścią H. C. Andersena “Nowe szaty cesarza”.

Pomiędzy spektaklami odbędą się zdjęcia w barokowym otoczeniu i w strojach rodem z tej epoki. Stworzymy również barokowe aniołki i skarby z makaronu podczas warsztatów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy tematyczne malowanki, łamigłówki, klocki i puzzle.


Bajkowa Sobota to cykl przedstawień teatralnych połączonych z warsztatami dla dzieci, realizowany w Galerii Echo w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Czerwona scena, poziom -1, w 3 blokach godzinowych: 11:00, 13:00 i 15:00. 

Przedstawienia teatralne przeplatane są warsztatami i animacjami w godzinach 12.00; 14.00; 16.00.

Angielski jak z bajki!

W ramach aktywności pomiędzy spektaklami zaprosimy wszystkie dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego.

Dzięki współpracy Galerii Echo i szkoły językowej Gareth’s School dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych lekcjach o godzinie 12:00 i 14:00.

Zapraszamy!Partnerzy akcji:

  
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas