Wydarzenia

OFF FASHION w Galerii Echo!

22.10 - 22.10, 16:00 - 18:00

Zapraszamy do Galerii Echo na Pokaz Mody Projektantów Off Fashion.

Daria Wierzbicka - Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach na specjalności technik malarskich i pozłotniczych. Obecnie studentka Katedry Mody Warszawskiej ASP. Współpracuje przy projektach filmowych jako kostiumograf. Poszukuje nowych doświadczeń i nie toleruje ograniczeń. Wierzy w to, że łączenie różnych pasji jest receptą na sukces.

Kolekcja - TRANSITION - Powstałe projekty są indywidualną interpretacją świata przyszłości, w którym człowiek i jego otoczenie ulegają diametralnej zmianie. Stąd zderzenie form obcych dla typowej sylwetki wraz z hermetyczną bielą i ręcznie farbowaną tkaniną.

Zdjęcia - Weronika Szustak

Agnieszka Barańska - Kielczanka, rocznik 1978, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu a przez ponad 12 lat pełniła funkcje menadżerskie w dużej kieleckiej międzynarodowej firmie. Od sierpnia 2016 roku rozwija własną markę odzieżową Duhla kierowaną do niezależnych, pracujących zawodowo kobiet. Pomysł rozwoju własnej marki wynika z wielkiej pasji, zainteresowań i marzeń, aby rozwijać swój potencjał w kierunku mody i sztuki, ale również z obserwacji rynku oraz potrzeb kobiet, które współcześnie łączą wiele funkcji społecznych i dla których ubiór musi mieć nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalne. Praktyczne doświadczenie w biznesie, umiejętność obserwacji potrzeb współczesnych kobiet oraz naturalne artystyczne predyspozycje pozwalają projektantce zaskakiwać nowościami i proponować kobietom takie ubrania w których czują się kobieco, ale też komfortowo.

Swoją pierwszą kolekcję projektantka pokazała podczas charytatywnego pokazu z udziałem polskich aktorów i gwiazd - Warsaw Fashion Day 2017 udowadniając tym samym, że klasyka nie musi być szara i nudna, ale może zaskakiwać krojem, kolorem oraz szerokimi możliwościami nowych stylizacji.

Marka DUHLA została stworzona w odpowiedzi na intensywny styl życia współczesnych kobiet, które bez względu na porę dnia chcą wyglądać wyjątkowo oraz świeżo. Projekty marki kierowane są do kobiet nowoczesnych i zadbanych, ale przede wszystkim takich, które mają na prawdę dużo obowiązków, a dla których wizerunek zewnętrzny jest nie tylko przyjemnością, ale i „narzędziem pracy”. Funkcjonalność, wygoda i estetyka to słowa kluczowe dla marki.
Marka proponuję ubrania damskie, które sprzyjają kobiecym sylwetkom czyli doskonale skrojone sukienki czy spódnice z podwyższoną talią, dodatkowo podkreślaną takimi elementami jak nowocześnie zaprojektowane kieszenie, paski czy zdobienia. Kobiety, w tak skomponowanych projektach, mogą swobodnie dobierać dodatki i zmieniać się w zależności od pory dnia oraz zadań, które muszą zrealizować.

Marka najbardziej znana jest z zaskakującej umiejętności łączenia różnych stylów oraz świeżej, nowoczesnej interpretacji klasyki, gdzie w centrum uwagi zawsze znajduje się kobieta i jej sylwetka.

O kolekcji
Najnowsza kolekcja obejmuje interesujące modele ubrań, zdobione nowoczesnymi, prostymi motywami, które w subtelny, niekrzykliwy sposób przyciągają uwagę, podkreślając jednocześnie poczucie smaku i elegancji osoby, która je nosi. Proponowane modele sukienek wizytowych łączą w sobie elegancję, ponadczasową klasykę oraz wyrazistość formy z dyskretną kobiecą zmysłowością, przełamując tym samym sztywne ramy dziennego czy biznesowego stylu.

Kierunek kolekcji wyznacza hasło przewodnie marki - „Classical style in a new shape”, które wynika z mojego zamiłowania do porządku oraz zasad z jednoczesną potrzebą łamania tych schematów oraz z mojej skłonności do szukania idealnych rozwiązań wraz z jednoczesną potrzebą uproszczenia i skrócenia sobie tej drogi. Stąd w kolekcji widoczne są asymetryczne cięcia, łączenie kontrastowych, ale klasycznych kolorów i uporządkowanie poszczególnych zdobień w prostą i schludną kompozycję.

Najnowsza kolekcja w oryginalny sposób interpretuje klasyczny styl i adaptuje go na potrzeby współczesnych i wymagających kobiet.

Zapraszamy!
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas