Wydarzenia

Biegnę, żeby Bartek mógł biegać - wydawanie pakietów.

27.05 - 27.05.2017, 12:00 - 18:00

„Piątka dla Bartka”, czyli charytatywny bieg na 5 km z którego całkowity dochód przekazany został Bartkowi.
27 maja pakiety startowe były wydawane obok sklepu GO SPORT na terenie Galerii Echo. Bieg odbył się 28 maja 2017 roku. Star główny o godzinie 10.00. Bieg organizowany był przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA.

Bartek to 5 letni wiecznie uśmiechnięty młodzieniec, który urodził się bez lewej stopy. Jakiś czas temu rodzice chłopca postanowili wspólnie z żoną zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie biegał.
Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że stać ich będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się powoli udaje.
Coroczny bieg „Piątka dla Bartka” to już tradycja. W tym roku będzie jego piąta edycja. Zapisy od początku rozchodzą się w mgnieniu oka. W ciągu pięciu lat liczba uczestników wzrosła o 200%. W tym roku planujemy start powyżej 1000 osób, oraz 500 dzieci w różnym wieku. Oprócz tego na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach jest także miejsce dla kibiców i rodzin.
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas