Wydarzenia

Bajkowa Sobota w podróży- Indie

29.04 - 29.04, 11:00 - 17:00

Bajkowa Sobota w podróży- Indie

Rodzice dzieci w Kielcach nie muszą pokonywać setek kilometrów, aby pokazać dzieciom inną kulturę. Wystarczy przekroczyć próg Galerii Echo podczas Podróży dookoła świata w ramach Bajkowych Sobót.

29 kwietnia wyruszamy w niezwykłą podróż dookoła świata z Galerią Echo do Indii! Pierwszym przystankiem była słoneczna i roztańczona Brazylia. Naszym drugim przystankiem była mroźna i dzika Rosja.

Tym razem zwiedzimy Indie. Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie.
Interaktywne przedstawienia teatralne pod tytułem „ZACZAROWANY LAS”, odbywać się będą o godz. 11:00, 13:00 i 15:00.

ZACZAROWANY LAS to spektakl ekologiczny, którego motto brzmi: „żyj z przyrodą w zgodzie”. Trzej chłopcy spędzają dzień w lesie, nie potrafią uszanować jego mieszkańców, łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczą chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmieniają oni swojego postępowania, za co Duch Lasu daje im solidną nauczkę. W bajce, na szczęście pojawia się złota rybka, która przemienia chłopców i zwierzątka. 

Wycinanie lasów tropikalnych przez człowieka ma ogromny wpływ na klimat i krajobraz Indii. Z tej perspektywy istotne staje się dbanie tam o przyrodę, aby ocalić… Zaczarowany las.

W przerwach jak zawsze zapraszamy do udziału w konkursach tematycznych na scenie z atrakcyjnymi nagrodami, a także do uczestnictwa w kreatywnych i rozwijających warsztatach:
-Mehendi - tatuaże na dłoniach namaluje zmywalnymi farbkami do ciała nasza animatorka,
-Chusty bollywood - każdy przygotuje swoją własną chustę do tańca, zdobiąc ją monetami oraz koralikami, aby wydawały dźwięki podczas wykonywania kroków bollywood,
-Obrazy z przypraw - zapoznamy dzieci z tradycyjnymi indyjskimi przyprawami, a następnie przygotujemy z nich obrazy, które wrócą z uczestnikami warsztatów do domu.

Dla najmłodszych w strefie malucha zapewniliśmy tematyczne malowanki, klocki i piasek kinetyczny.

Angielski jak z bajki! W ramach aktywności pomiędzy spektaklami zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego. Dzięki współpracy Galerii Echo i szkoły językowej Gareth’s School dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych lekcjach w formie quizu.

 

Zapraszamy serdecznie!


Pobierz regulamin konkursu "Bajkowe Soboty - Podróż dookoła świata" .


Powrót
Oceń nas