Wydarzenia

Bajkowa Sobota - W podróży

25.02 - 25.02, 11:00 - 17:00

25 lutego rozpoczęliśmy niesamowitą podróż dookoła świata, pierwszym przystankiem była słoneczna i roztańczona Brazylia. Interaktywne przedstawienia teatralne odbyły się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00.  W przerwach jak zwykle zapraszaliśmy do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, dzieci poznały zwyczaje i tradycyjny taniec towarzyszący festiwalowi w Rio.  Wykonliśmy pamiątkowe zdjęcia, a wyjątkowe pamiątki z podróży uczestnicy zabawy mogli zabrać ze sobą do domu.

Pobierz spot reklamowy

 

Brazylia była pierwszym z wielu miast, które mali podróżnicy odwiedzą podczas wycieczki z Galerią Echo. Za uczestnictwo w każdej z wypraw, można zbierać pieczątki do paszportu podróżnika. Sześć takich pieczątek upoważni młodego poszukiwacza przygód do udziału w konkursie, którego główną nagrodą jest konsola Play Station 4! Konkurs odbędzie się podczas ostatniego ze spotkań 25 listopada. Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Pobierz regulamin

 

Po spektaklu o godz. 12:00 i 14:00 Ośrodek Szkolno wychowawczy nr. 1 w Kielcach organizował licytacje szmacianych laleczek, które własnoręcznie przygotowali wychowankowie ośrodka. Jest to wsparcie w ramach akcji "Wszystkie kolory świata" organizowanej przez UNICEF.

Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Kielcach wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z tej placówki przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

Przygotowanie szmacianych laleczek poza celami edukacyjnymi na temat różnorodności kulturowej, miało uwrażliwić młodzież na pomoc innym i uratować życie dzieci w Sudanie Południowym. W akcję zaangażowało się 104 uczniów wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami czyli cała społeczność Ośrodka pod hasłem: „Pomagać może każdy i wszędzie”

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział młodzieży z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr 1w Kielcach ul. Warszawska 96 w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”.

Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

 
Galeria zdjęć


Powrót
Oceń nas